BLOG O PIĘKNIE
Zapraszamy Was na naszego bloga, gdzie znajdziecie wiele inspirujących artykułów o pięknych rzeczach do domu, ale nie tylko :)
Witajcie w świecie BELLADOMA
Witajcie w świecie BELLADOMA

Jak narodziła się nasza marka?

Kilka miesięcy temu dwie przyjaciółki siedząc przy winie zastanawiały się, co zmienić w swoim dotychczasowym życiu... tak się zaczyna nasza historia.

Gosia i Agnieszka - tak mamy  na imię. Najpierw sąsiadki, potem przyjaciółki. Każda z nas robiła w życiu coś innego. Ja prowadziłam firmę dekoratorską, a Agnieszka była pracownikiem korporacji na wysokim stanowisku. Każda  z nas chciała/musiała coś zmienić w swoim życiu. Po wielogodzinnych rozmowach doszłyśmy do wniosku, że chcemy razem pracować, ponieważ świetnie się uzupełniamy. Powstał pomysł sklepu internetowego. Wykorzystując zdobyte umiejętności podzieliłyśmy role.  Ja jestem osobą odpowiedzialną za projektowanie i tworzenie dodatków do domu, a także za pakowanie i wysyłkę przedmiotów, a Agnieszka zajmuje się stroną internetową, social mediami, a także pozyskiwaniem klientów i promocją. Każda z nas ma wiedzę na dany temat, ale nasze umiejętności doskonale się uzupełniają. Tak działają pokrewne dusze - jedna pomyśli, a druga już to powie.

Skąd nazwa BELLADOMA?

Długo myślałyśmy o nazwie naszej firmy. Początkowo szukałyśmy tematów związanych z pięknymi rzeczami do domu, takich jak stylowy dom, jednak ciężko było nam znaleźć dobrą domenę, w dodatku wolną. Po wielu próbach odnalezienia właściwej nazwy, zaczęłyśmy się zastanawiać nad tym co chciałybyśmy pokazać naszym klientom w naszym sklepie internetowym, jaki towar chciałybyśmy sprzedać naszemu klientowi. Zaczęła nam się krystalizować wizja. Belladoma to trochę gra słów - Bella- kojarzy się z pięknem, a także włoskim klimatem, Doma - to skojarzenie ze słowem dom.

Stąd nasze produkty miałyby być piękne, stylowe, wykonane z wysokiej jakości produktów, a zarazem unikatowe i ponadczasowe. Te właśnie zasady sprawiają, że chcemy tworzyć rzeczy ręcznie wykonane, oryginalne, dostępne w kilku sztukach. Nie zależy nam na masowej produkcji, ale na koncepcie, aby osoba nabywająca nasz produkt wiedziała, że jest on wytworzony w minimalnej ilości, przygotowany właśnie dla niej. Dlatego nasze produkty będą się pojawiały na stronie dosłownie w kilku sztukach. I czasem trzeba na nie także troszkę poczekać. 

Jak wygląda przygotowanie produktów do sklepu internetowego?

Zaczynam od pomysłu, który rodzi mi się w głowie. Impulsem do stworzenia danej rzeczy są inspiracje naturą, pora roku czy element dekoracyjny dostępny w danym sezonie, np. jesienią są to szyszki, kolorowe liście, zimą - świerk, bombki, brokatowe dodatki. Korzystamy z Agnieszką z materiałów najwyższej jakości, często są to rzeczy unikatowe, sprowadzane z Niemiec czy Holandii. Szukamy też lokalnych wytwórców dodatków, którzy często tworzą bardzo piękne rzeczy. Potem już na etapie wytwórczym tworzę z tego dany dodatek, Agnieszka następnie tworzy dla niego miejsce w naszym sklepie. Ciągle szukamy inspiracji, wielokrotnie zarzucamy się projektami i pomysłami. To jest naprawę bardzo inspirujące :). 

Jak wygląda nasz dzień??

Codziennie rano Agnieszka sprawdza w jakiej kondycji jest nasz sklep, odpisuje na maile, sprawdza i potwierdza zamówienia, ja jadę na zakupy, gdzie uzupełniam nasze zapasy sklepowe, tak aby mieć elementy do Tworzenia ozdób. Codzienne staram się przygotowywać jeden rodzaj dodatków do domu - jednego dnia są to flowerboxy - popularne, ekskluzywne pudełka z kwiatami, innego dnia skupiam się na tworzeniu wianków na drzwi, do dekoracji domu, witryn sklepowych i gabinetów. W sezonie letnim wianki pełne są pięknych kwiatów, są lekkie i romantyczne, jesienią są udekorowane szyszkami i orzechami, a także liśćmi w kolorach czerwonym, pomarańczowym i żółtym. Zima daje wielkie pole do popisu: wianki są pełne świerku, bombek, szyszek, mienią się złotem i srebrem. Szalejemy także z innymi kolorami - czerwienią, fioletem i niebieskim. 

Dlaczego sztuczne kwiaty i dodatki?

Przez wiele lat pracowałam tworząc dekoracje ślubne w mojej pierwszej firmie: Magii Dekoracji. Po 10 latach podjęłam decyzje o zmianie stylu życia, dlatego wraz z Agnieszką stworzyłam Belladomę. Pracując przy ślubach tworzyłam rzeczy z żywych kwiatów i dodatków. Były zachwycające, ale miały jedną wadę  - były nietrwałe. Tworząc nową markę chciałam dalej tworzyć cudne rzeczy, jednak takie które byłyby trwałe, a zarazem piękne. Dlatego priorytetem było znalezienie kwiatów, które wyglądałyby jak żywe. Po wielu poszukiwaniach, znalezieniu firm, które oferowały dodatki, które nas satysfakcjonowały, zaczęłyśmy tworzyć nasz sklep internetowy.

Dlaczego nasze produkty kosztują?

Jakość -myślę, że to jest słowo, które dokładnie wyjaśnia, dlaczego nasze produkty mają określoną cenę. Za jakością idzie doskonały produkt, kwiaty wyglądają jak żywe,  a przygotowanie produktów jest bardzo żmudne i czasochłonne. Nasi klienci, którzy otrzymują nasze produkty, już po otwarciu paczki wiedzą, że otrzymali produkt unikatowy i dopracowany w najmniejszym szczególe. Zależy nam także, żeby nasi odbiorcy czuli się wyjątkowo, bo to własnie z myślą o ich potrzebach Tworzymy nasze produkty.

Dlaczego warto wybrać naszą markę?

Wybierając Belladoma.pl otrzymujecie Państwo coś wyjątkowego - produkt unikatowy i piękny, dopasowany do Waszych potrzeb i dopracowany w najmniejszym szczególe. Cieszymy się zawsze, kiedy nasze produkty trafiają w Państwa ręce. Mamy wówczas poczucie, że daliśmy Wam coś od siebie, nasze zaangażowanie i pasję. 

Gosia Wojnicz - Dąbrowska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl