BLOG O PIĘKNIE
Zapraszamy Was na naszego bloga, gdzie znajdziecie wiele inspirujących artykułów o pięknych rzeczach do domu, ale nie tylko :)
Zielona ścianka dekoracyjna inspirowana Maderą.
Zielona ścianka dekoracyjna inspirowana Maderą.

Zielona ścianka kwiatowa do dekoracji wnętrza a inspiracja lewadami z Madery.

Jak zielone ściany z Madery zainspirowały nas do stworzenia naszego projektu zielonej ściany do dekoracji wnętrza? W październiku 2019 miałam okazję odwiedzić niezwykłą wyspę – Maderę. To malownicze miejsce położone jest na zachód od Maroka, to jedno z najczęściej odwiedzanych portugalskich destynacji. Wyspa jest niezwykła – łączy w sobie górzyste tereny, piękne kamieniste plaże, urokliwe miasteczka, a także niesamowite lewady. To właśnie one zainspirowały mnie do stworzenia naszego wyjątkowego projektu, jakim jest zielona ścianka dekoracyjna.

Lewady to niezwykłe zielone kanały wodne stworzone w celu odprowadzenia wody deszczowej z centralnej części wyspy. Mikroklimat środkowej części Madery sprawia, że jest to niezwykle zielone miejsce z opadami deszczu, które dają wodę pitną pozostałej części wyspy. Ściany lewad są zawsze zielone, porośnięte mchami i porostami w wielu kolorach, a także zielenią delikatnie spływającą i tworzącą różnorodne dywany. Te właśnie formy zachwyciły mnie i stąd powstał pomysł na ściany i zielone panele dekoracyjne. Nasza ściana jest przygotowywana przez nas indywidualnie. Każdy klient ma swój wymarzony projekt, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować ściany do każdego wnętrza. Mamy realizacje w gabinetach kosmetycznych, salonach Spa a także w prywatnych mieszkaniach.

Poniżej pokażemy Państwu kilka naszych realizacji.

Zielona ściana dekoracyjna w salonie kosmetycznym

Ten piękny projekt miałyśmy okazję wykonać w salonie kosmetycznym Projekt # Wow. Pani Paulina – właścicielka salonu, całkowicie nam zaufała, dzięki czemu mogłyśmy rozwinąć wodze fantazji. Ściankę wykonałyśmy we wnęce, będącej tłem dla miejsca, gdzie znajdowała się recepcja. Całość salonu utrzymana jest w bieli z dodatkiem pastelowego różu i szmaragdu. Na ścianie złote logo doskonale pasuje do zielonej dekoracyjnej ściany. Do projektu użyłyśmy zielonego podkładu, liści monstery, ale także palmę dekoracyjną, liście paproci i spływające liście traw. Liście umieściłyśmy asymetrycznie, dzięki czemu ściana jest bardzo interesująca i wygląda niezwykle naturalnie.

Zielona ściana z białym akcentem w klinice piękności Skin Allure

Dekoracja eleganckiego wnętrza w stylu Glamour wymagała od naszego projektu całkowicie nowego spojenia na projekt zielonej ściany. Nasza klientka to miłośniczka luksusowego stylu i symetrii, dlatego nasza realizacja była idealnie harmonijna. Baza została wykonana z zielonego podkładu z różnorodnymi liśćmi i a góra ścianki została udekorowana storczykami, kwiatami spływającej gloriozy a także białymi, delikatnymi trawami. Całość została umieszczona we wnęce koło białej ściany z logiem kliniki piękności. Efekt jest oszałamiającym, a nasza ściana dekoracyjna robi wrażenie na każdym, który odwiedza to niezwykłe miejsce.

Zielona ściana dekoracyjna w prywatnej posesji

Nasz projekt zielonej ścianki powstał w prywatnej posesji na tle betonowej ściany. Duży wymiar ścianki sprawił, że użyte materiały takie jak: palmy, liście monstery, a także wiele gatunków liści, fantazyjnie umieszczone stworzyły zieloną mozaikę. Zielony obraz wygląda zjawiskowo w nowoczesnym przedpokoju, a właściciele utrzymali całe wnętrze w domu w modernistycznej stylizacji.

Nasze wyjątkowe projekty zielonych ścian to absolutny hit na polskim rynku. Ściany dekoracyjne w wielu odcieniach zieleni to najmodniejsze rozwiązanie dla tych, którzy szukają niebanalnych i modnych rozwiązań do swoich wnętrz. Polecamy panele w zieleni lub z dodatkiem kwiatów jako alternatywa dla obrazów, ponieważ zielone panele można umieścić w ramie lub stworzyć kolarz z kilku obrazków różnej wielkości. Tak jak zielone ściany Madery, tak masze realizacje mogą przenieść Was w niezwykły krajobraz ten pięknej portugalskiej wyspy.

Jeśli podoba Wam się nasz artykuł i zainspirował Was do stworzenia niezwykłej ściany w Waszym domu – dajcie znać! Mamy dla Was indywidualny rabat:)

Skontaktuj się z nami telefonicznie 600356180 lub mailowo kontakt @belladoma.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl